+48 71 316 17 31 biuro@holografia.com.pl

CERTYFIKATY STANDARDOWE i nie tylko… druki zabezpieczone

certyfikaty druki zabezpieczone
  •  7 listopada 2022

Certyfikat jest doskonałą formą na profesjonalne zabezpieczenie produktu, dzieła czy usługi. Jeżeli prowadzą Państwo kursy, szkolenia, audyty i wszelkie inne usługi, które wymagają poświadczenia w nich uczestnictwa idealnym rozwiązaniem będą nasze certyfikaty.

Na początku może wyjaśnimy kwestię czym jest w ogóle certyfikat i dlaczego się go stosuje.

Certyfikat jest to dokument w formie papierowej wydawany przez instytucje, urzędy, firmy, które są upoważnione do wydawania zaświadczeń oraz posiadają kompetencje do wykonywania określonych działań -posiadają akredytację.

Certyfikat jest to dokument, który potwierdza zgodność wyrobu, usługi z normami i przepisami deklarowanymi przez właściciela, instytucję.

Kolejnym aspektem jest potwierdzenie posiadania kompetencji w danym zakresie ujętym w certyfikacie. Może to być potwierdzenie znajomości języka obcego na określonym poziomie, ukończenia specjalistycznego szkolenia, czy zdobycie konkretnych umiejętności.

Na rynku jest cały wachlarz różnych certyfikatów i innych podobnych druków. Czym w takim razie wyróżnia się nasz produkt? Oczywiście ilością zabezpieczeń, chroniących dany arkusz przed skopiowaniem i sfałszowaniem.

druk zabezpieczony Holografia Polska

Wszystkie opisane poniżej efekty widoczne są na załączonej grafice naszego druku zabezpieczonego.

1.    Papier

Do certyfikatów wybieramy zawsze papiery premium, dobre gatunkowo i wysokiej jakości.

Certyfikaty dostępne od ręki, które możecie Państwo znaleźć w naszym sklepie internetowym charakteryzują się wysokiej jakości papierem bezdrzewnym Premium BIO TOP 3. Jest to ekologiczny papier pozbawiony celulozy i ligniny, dzięki temu jest on dużo bardziej odporniejszy na starzenie niż papier drzewny. Posiada również doskonałe właściwości drukarskie oraz został wybielony metodą całkowicie bezchlorową, czyli bez użycia chloru, a dzięki użyciu m.in. ozonu i nadtlenku wodoru. Papier Bio Top 3 posiadamy w wielu gramaturach od 90 g/m2 do 300 g/m2.

Realizujemy również druki dokumentów na innych papierach uszlachetnionych, ozdobnych, stylizowanych, strukturalnych. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i zawsze proponujemy najlepsze rozwiązanie, aby spełnić Państwa oczekiwania.

Jeżeli interesuje Państwa certyfikat do własnego zadruku na domowej drukarce, polecamy wybrać papier o gramaturze nie większej niż 160 g/m2.

2.    Znak wodny

Znak wodny jest to bardzo trwały, niezmazywalny i niemożliwy do usunięcia obraz/ grafika umieszczona w strukturze papieru już w trakcie procesu powstawania papieru. Znak ten jest widoczny dopiero w świetle przechodzącym, tzn. kiedy spojrzymy na dokument pod światło. Zabezpieczenie to jest najczęściej stosowane w banknotach oraz drukach o wysokim stopniu ochrony.

Wychodząc naprzeciw najbardziej wymagającym Klientom w naszej ofercie również posiadamy papier z dwutonowym znakiem wodnym. Posiada gramaturę 90 g/m2, tak więc idealnie sprawdzi się w druku. W masie papierowej znajdują się również specjalne włókna, które widoczne są pod światłem UV i nie widać ich gołym okiem. Papier ten możemy dodatkowo zabezpieczyć specjalnymi farbami, czy wgrzanym hologramem.

Alternatywą dla papieru ze znakiem wodnym, jest wykonanie znaku wodnego w formie nadruku, który również widoczny jest dopiero pod światłem i jest niewidoczny gołym okiem. Znak wodny jest wykonywany na specjalne życzenie i tak jak hologram wgrzewany może posiadać różne formy. Może być to logotyp firmy nadrukowany w formie tapetowej, czyli powielone znaki graficzne ułożone są w formie siatki na całym arkuszu papieru.

3.    Linie giloszowe

Ważnym elementem certyfikatu jest jego wygląd, musi być elegancki i prestiżowy. Indywidualnie przygotowany układ linii giloszowych spełnia te wszystkie wymagania, a bardzo gęsta ligatura uniemożliwia kopiowanie certyfikatu za pomocą druku cyfrowego. Posiadamy dostępne od ręki dwa wzory certyfikatów, które można zakupić w naszym sklepie internetowym, i są zabezpieczone między innymi właśnie liniami giloszowymi. Dla Klientów szukających czegoś więcej, oferujemy zaprojektowanie certyfikatu wraz z indywidualnym projektem linii giloszowych.

4.    Mikrotekst

Innym bardzo efektywnym zabezpieczeniem jest mikrotekst. Jak sama nazwa wskazuje jest to dowolny tekst, ale wykonany tak drobnym drukiem, że jest niemożliwy do odczytania bez użycia szkła powiększającego. Mikrotekst możemy dyskretnie wprowadzić w szatę graficzną dokumentu, tak aby osoba z zewnątrz nie miała świadomości o jego obecności. Dzięki temu nasz dokument jest dodatkowo chroniony przed podrobieniem.

5.    Nadruk

Do druku naszych certyfikatów używamy wyłącznie profesjonalnych i najwyższej jakości farb, a skład kolorystyczny dobierany jest odpowiednio w palecie barw PANTONE. Przy druku offsetowym możemy wykonać zadruk specjalnymi farbami antykserycznymi (np. złotą lub srebrną), które są zabezpieczeniem przed kopiowaniem i kserowaniem. Innym częstym wyborem farb, są farby UV niewidoczne gołym okiem, a ukazujące się dopiero po naświetleniu światłem ultrafioletowym. Dzięki nim możemy ukryć istotne informacje.

Farba penetrująca stosowana szczególnie w numeracji typograficznej, gdzie farba przenika przez papier i jest delikatnie widoczna po drugiej stronie.

Farba fosforyzująca, widoczna i niewidoczna dla oka, czy farba COIN REACTIVE, to niektóre z farb, które wykorzystujemy w zabezpieczeniu Państwa druków.

Druk irysowy, który również możemy zaproponować na Państwa dokumentach, to druk z połączenia dwóch kolorów farb, które łączą się ze sobą w sposób nieregularny i nieprzewidywalny, tworząc gradient. Taka forma druku sprawia, że każdy egzemplarz staje się unikatowy i niepowtarzalny, a co za tym idzie – niepodrabialny. Druk irysowy również wykorzystywany jest w zabezpieczeniu banknotów czy innych druków o niezwykle wysokim priorytecie.

6.    Numeracja

Kolejnym z kluczowych zabezpieczeń druków jest numeracja. Stanowi ona integralną część całego projektu, nadając określony numer, mamy pełną kontrolę nad ilością druków. Wykonujemy numerację standardową, jak również zmienną z baz danych. Możemy wykonać numerację zarówno cyfrową jak również specjalnymi farbami zabezpieczającymi w technologii typograficznej lub typooffsetowej. Numeracja może być widoczna tylko pod światłem UV, zostać wykonana farbą fosforyzującą lub penetrującą, każda z tych opcji dodatkowo zabezpiecza produkt.

Na certyfikatach każdy arkusz papieru może posiadać swój indywidualny numer seryjny, który jest umieszczony w dowolnym miejscu na arkuszu i może być zaproponowany przez Klienta lub wygenerowany automatycznie przez nas.

7.    HOT STAMPING – wgrzany hologram czy suchy tłok

Aby zindywidualizować produkt, proponujemy w naszej ofercie wgrzany hologram o wysokim stopniu zabezpieczenia w dowolnym miejscu na certyfikacie. Może on być w formie paska lub jako dowolny znak graficzny np. logotyp. Wykorzystujemy do tego naszą folię holograficzną Kine Sec lub Kine Sky, które mają w sobie najlepsze zabezpieczenia holograficzne. Więcej o foliach holograficznych można przeczytać w naszej Ofercie.

Certyfikat z takim wgrzanym hologramem będzie najlepszym potwierdzeniem autentyczności.

Wgrzewy realizujemy również z folii uszlachetniającej (złotej, srebrnej, tęczowej oraz złotej-tęczowej), tutaj Klienci najczęściej wybierają matryce stukturalną. Wykonujemy ją jak standardową matrycę mosiężną do wgrzewu hologramu jednak po umieszczeniu folii na papierze, znak posiada strukturę wyczuwalną pod palcami.

Z dodatkowej matrycy, z której wykonujemy wgrzew hologramu możemy również zaproponować tłoczenie na sucho. Suchy tłok to element wypukły w papierze w nadanym przez matryce kształcie. Jest to bardzo subtelny ale niezwykle trwały efekt.

Wychodzimy naprzeciw potrzebom wielu firm i instytucji. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi drukami zabezpieczającymi, które są dostępne od ręki w naszym sklepie internetowym. Dzięki naszym certyfikatom, będą mieli Państwo pewność, że nie będzie możliwości podrobienia czy skopiowania tego druku.

Dzięki indywidualnej numeracji, dobrym wyborze papieru, hologramowi, oraz innym przedstawionym wyżej zabezpieczeniom będą Państwo jedynymi właścicielami tak przygotowanych druków, co wiąże się z gwarancją autentyczności Państwa produktów czy usług. Druki te staną się bardzo trudne do podrobienia czy sfalsyfikowania, a osoby weryfikujące z łatwością ocenią zgodność oryginału z podróbką.

Zapraszamy również na stronę internetową naszej drukarni. Prośbę o wycenę mogą Państwo skierować przez stronę Holografii Polska jak również przez stronę drukarni. Aby zobaczyć wykorzystane zabezpieczenia „na żywo” prosimy o kontakt, istnieje możliwość wysłania materiałów handlowych z próbką druku zabezpieczonego.